Microsoft Band – inteligentna opaska uniwersalna od Microsoft

Microsoft Band – inteligentna opaska uniwersalna od Microsoft

Dwa dni temu Microsoft wprowadził do sprzedaży własną opaskę fitness. Sporo osób mówi na ten produkt smartwatch i po części słusznie.

Dlaczego nazwałem ją uniwersalną opaską

Opaska Microsoft Band przeznaczona jest głównie dla osób uprawiających sport, ale mimo tego posiada funkcje znane z inteligentnych zegarków. Opaska współpracuje z systemami Windows Phone (8.1 Update), iOS (7.1, 8) i Android (4.3-4.4). Wsparcie dla iOS mnie nie dziwi, gdyż Microsoft praktycznie od zawsze wydawał wersje na produkty Apple, ale Android… . Jakby nie patrzeć to inni producenci opasek i zegarków wspierają tylko własne produkty, więc ruch Microsoftu jest trochę dziwny.

Połączenie ze smartfonem

W celu współpracy opaski ze smartfonem oprócz wspomnianego wyżej systemu operacyjnego i Bluetooth wymagane jest zainstalowanie specjalnej aplikacji Microsoft Health, która jest dostępna za darmo dla wszystkich wspieranych systemów.

Zalety opaski

Opaska Microsoft Band ma wiele zalet. I nie chodzi tutaj o funkcje fitness, ale także bardziej biznesowe. Opaska pozwala przeglądać wydarzenia z kalendarza, wyświetla kto dzwoni i pozwala zdalnie na to zareagować, np. ignorując połączenie. Najlepsza w tym wszystkim jest możliwość sterowania za pomocą Cortany. Tym sposobem można, np. pisać SMS.

Wady opaski

Jedną z wad jest właśnie jej zaleta, czyli Cortana. Żeby Cortana działała potrzebny jest smartfon z Windows Phone i oczywiście Cortana musi być dostępna w danym kraju, czyli Polska już odpada. Kolejną wadą jest zakres temperatur w jakich działa a jest to tylko od -10° do 30°, więc Polski klimat przekracza te granice.

Wideo o Microsoft Band

Podsumowanie

Opaska Microsoft Band jest fajnym gadżetem, więc gdyby nie fakt, że nie posiadam Lumii i fakt, że nie jest dostępna w Polsce to chętnie bym w nią zainwestował. Więcej informacji na stronie Microsoft Band.

Tags for Microsoft Band – inteligentna opaska uniwersalna od Microsoft

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Windows 10 Technical Preview
Windows 10 Technical Preview – pierwsze wrażenia

Kilka dni temu miała miejsce premiera systemu Windows Technical Preview znana także jako Windows 10 Technical Preview albo Windows 10...

Zamknij