Microsoft oficjalnie wita dział Nokia Devices and Services

Microsoft oficjalnie wita dział Nokia Devices and Services

Wczoraj Microsoft poinformował o sfinalizowaniu przejęcia działu Nokia Devices and Services. Transakcja została zaaprobowana przez udziałowców Nokia i rządowe agencje regulacyjne na całym świecie. Zakończenie przejęcia stanowi pierwszy krok do połączenia obu firm w jedną organizację.

„Dziś witamy dział Nokia Devices and Services w naszej rodzinie. Jego możliwości i zasoby związane z urządzeniami mobilnymi przyspieszą naszą transformację” – powiedział Satya Nadella. „Wraz z partnerami pozostajemy skupieni na szybszym dostarczaniu innowacji, w świecie, w którym kluczową rolę odgrywa mobilność i technologie chmurowe”.

Były CEO Nokia, Stephen Elop będzie bezpośrednio raportować do Satyi Nadelli. Będzie pełnił funkcję wiceprezesa w Microsoft Devices Group, nadzorując rozszerzony dział urządzeń, który obejmie smartfony i tablety Lumia, telefony komórkowe Nokia, produkty Xbox, Surface, Perceptive Pixel (PPI) i akcesoria. Do Microsoft dołączy personel o dużym doświadczeniu branżowym, pracujący w ponad 130 obiektach w 50 krajach świata, m.in. w kilku fabrykach, które projektują, rozwijają, wytwarzają i sprzedają szeroką gamę innowacyjnych urządzeń, telefonów komórkowych oraz usług. W ramach transakcji Microsoft będzie honorował wszystkie istniejące gwarancje na istniejące urządzenia.

Windows Phone to najszybciej rosnący ekosystem na rynku smartfonów, a oferta nagradzanych urządzeń z tym systemem nieustannie się powiększa. Według IDC w czwartym kwartale 2013 r. Windows Phone wzmocnił swoją pozycję w czołowej trójce systemów operacyjnych i był najszybciej rozwijającą się platformą wśród systemów mobilnych z 91-procentowym wzrostem rok do roku.1 Ponadto dzięki działowi telefonów komórkowych Nokia Microsoft będzie mógł skupić się na rynku tanich urządzeń mobilnych o łącznej potencjalnej wartości 50 mld dol. rocznie,2 dostarczając także pierwsze wrażenia mobilne następnemu miliardowi ludzi i jednocześnie prezentując swoje usługi klientom z całego świata.

Windows Phone cieszy się dużą popularnością także w Polsce, zajmując drugą pozycję wśród systemów mobilnych. – Łatwo to zjawisko można zaobserwować w Olsztynie. Znaczna większość mieszkańców Olsztyna posiadających smartfony posiada, któryś z modeli Lumii. W salonach operatorów dosłownie próbują wcisnąć klientom smartfony z Androidem, których nikt oczywiście nie chce. Jednocześnie próbując zniechęcić do Lumii. Sam się spotkałem z taką sytuacją dopytując o ofertę dla klientów przedłużających umowę. – Dzięki obecnym i nowym urządzeniom z serii Lumia spodziewany jest dalszy wzrost udziału systemu Windows na rynku polskim.

Microsoft będzie nadal oferował nową jakość i możliwości, pracując blisko z partnerami sprzętowymi, developerami, operatorami, dystrybutorami i detalistami, wspólnie dostarczając platformy, narzędzia, aplikacje i usługi, które umożliwią tworzenie wyjątkowych urządzeń. Lepsze zrozumienie zależności między sprzętem a oprogramowaniem wzmocni firmę i zwiększy ogólny popyt na urządzenia Windows.

Więcej informacji o rozszerzonej rodzinie urządzeń i usług firmy Microsoft można znaleźć tutaj.

1. IDC Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker, luty 2014
2. Strategy Analytics Inc.
Źródło: Microsoft

Tags for Microsoft oficjalnie wita dział Nokia Devices and Services

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe logo firmy Microsoft
Noc z Technologią

W nocy między 21-22 marca odbyła się Noc z Technologią w Microsoft Polska. W wydarzeniu mogli uczestniczyć wszyscy polscy Microsoft Student...

Zamknij