Microsoft ma nowego CEO. Został nim Satya Nadella

Microsoft ma nowego CEO. Został nim Satya Nadella

Dzisiaj Microsoft poinformował, że Rada Nadzorcza powołała nowego CEO. Nowym CEO został Satya Nadella. Satya Nadella do tej pory był wiceprezesem działu Cloud and Enterprise.

“W obecnym czasie zmian, nie ma lepszej osoby do prowadzenia Microsoft niż Satya Nadella” – powiedział Bill Gates, założyciel Microsoft i członek Rady Nadzorczej. “Satya jest sprawdzonym przywódcą, o najwyższych umiejętnościach technicznych, biznesowej wizji i zdolności do jednoczenia ludzi. Jego wizja, dotycząca tego jak technologia będzie używana i na całym świecie jest dokładnie tym, czego Microsoft potrzebuje wchodząc w kolejny rozdział innowacji produktowych i dalszego rozwoju.” (Prawie jak Steve Jobs 🙂 )

Od momentu dołączenia do firmy w 1992 roku, Nadella inicjował i koordynował kluczowe projekty strategiczne i techniczne w ramach portfolio produktów i usług firmy, w szczególności ukierunkowane na chmurę i rozwój jednej z największych infrastruktur chmurowych na świecie, na których oparty jest Bing, Xbox, Office i inne usługi. W czasie zarządzania przez niego oddziałem Server and Tools, Microsoft wyprzedził rynek i przejął udziały od konkurentów w tym obszarze biznesowym. “Microsoft jest jednym z tych rzadkich przykładów firm, które autentycznie zrewolucjonizowały świat poprzez technologię. Nie mogę wyobrazić sobie większego zaszczytu, niż powołanie na stanowisko CEO tej firmy” – powiedział Nadella. “Możliwości stojące przed firmą Microsoft są ogromne. Lecz aby je wykorzystać, musimy być skoncentrowani, działać szybko i nadal się rozwijać. Dużą częścią mojej pracy będzie zwiększenie naszych możliwości dostarczania klientom innowacyjnych produktów jeszcze szybciej.”

„Przepracowałem z nim ponad 20 lat i jestem przekonany, że Satya będzie dla Microsoftu właściwym liderem, których przychodzi we właściwym czasie” – stwierdził Steve Ballmer, który 23 sierpnia 2013 ogłosił, że odejdzie na emeryturę w momencie, kiedy wybrany zostanie jego następca. „Miałem wyjątkowy przywilej pracować razem z najbardziej utalentowanymi specjalistami i liderami z całej branży, i wiem, że ich pasja zostanie tylko wzmocniona pod przewodnictwem Satya.”

Microsoft ogłosił także, że Bill Gates, poprzednio Przewodniczący Rady Nadzorczej, obejmie nowe obowiązki w ramach Rady jako Założyciel Firmy i Doradca Technologiczny, i będzie poświęcał więcej czasu sprawom firmy wspierając nowego CEO w kształtowaniu kierunku rozwoju technologii i produktów. John Thompson przejmie rolę Przewodniczego Rady i w dalszym ciągu będzie w niej zasiadał jako niezależny dyrektor.

„Satya jest bez wątpienia osobą najlepiej przygotowaną do przewodzenia Microsoftowi, ma on jednogłośne poparcie naszej Rady” – powiedział Thompson. „Rada podjęła głęboko przemyślaną decyzję, której oczekiwali nasi udziałowcy, klienci, partnerzy i pracownicy, i na którą zasługiwali.”

Obok Nadella, w skład Rady Nadzorczej Microsoft wchodzą:

  • Steve Ballmer
  • Dina Dublon – były dyrektor finansowy JPMorgan Chase
  • Bill Gates
  • Maria M. Klawe – prezes Harvey Mudd College
  • Stephen J. Luczo – prezes i dyrektor generalny firmy Seagate Technology PLC
  • David F. Marquardt – General Partner w August Capital
  • Charles H. Noski – były Wiceprezes Bank of America Corp
  • dr Helmut Panke – były Prezes Zarządu BMW Bayerische Motoren Werke AG
  • John Thompson – dyrektor generalny Virtual Instruments

Siedmiu z dziesięciu członków zarządu jest niezależnych od firmy Microsoft, co jest zgodne z wymogami określonymi w zasadach spółki, które zakładają, że większość ma być niezależna.

Więcej informacji o Satyi Nadelli: http://msft.it/msceo

Źródło: Microsoft

Tags for Microsoft ma nowego CEO. Został nim Satya Nadella

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe logo firmy Microsoft
Office 365 Home Premium z podziałem subskrypcji na kilka kont już dostępny

Od kilku dni subskrybenci Office 365 Home Premium mają możliwość podziału jednej licencji na pozostałych czterech członków rodziny (na 4...

Zamknij