Office 365 Home Premium z podziałem subskrypcji na kilka kont już dostępny

Office 365 Home Premium z podziałem subskrypcji na kilka kont już dostępny

Od kilku dni subskrybenci Office 365 Home Premium mają możliwość podziału jednej licencji na pozostałych czterech członków rodziny (na 4 inne Konta Microsoft). Co ważne 20 GB dodatkowej przestrzeni na SkyDrive nie jest rozdzielana na pięciu użytkowników tylko każdy dostaje swoje 20 GB. Czyli cała rodzina dostaje w sumie 100 GB. Trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz: pięć Kont Microsoft = 5 komputerów i 5 urządzeń mobilnych, czyli mimo tego, że udostępnimy licencję dla innych członków rodziny to i tak liczona jest ilość komputerów, na których jest zainstalowany Office z subskrypcją Office 365 Home Premium.

Jak właściciel subskrypcji może dodać nowych użytkowników i jakie ma uprawnienia?

  1. Należy zalogować się do office.com/myaccount.

  2. Wybrać opcję dodaj użytkownika i zgodnie ze wskazówkami wysłać zaproszenie do wybranych członków rodziny (możemy wskazać maksymalnie do czterech osób).

  3. Z poziomu swojego konta nadal zarządzamy subskrypcją, możemy ją przedłużyć i zakończyć, mamy też możliwość dokonania pięciu instalacji z własnego konta (łącznie z zaproszonymi użytkownikami). Możemy też wycofać wysłane zaproszenia i dokonać dezaktywacji urządzeń z subskrypcji.

Co musi zrobić zaproszony, aby korzystać z dostępu do Office 365 Home Premium i jakie ma uprawnienia?

  1. Należy kliknąć w link w wiadomości z zaproszeniem.

  2. Zalogować się lub utworzyć swoje konto Microsoft, aby mieć dostęp do office.com/myaccount – z jego poziomu możemy zarządzać instalacją Office 365.

  3. Aby korzystać z Office 365 na urządzeniach mobilnych nie potrzebujemy dodatkowego zaproszenia od właściciela subskrypcji – wystarczy zainstalować właściwą aplikację z Google Play lub Apple Store i aktywować ją przez swoje konto Microsoft.

  4. W przypadku wygaśnięcia lub utracenia dostępu do subskrypcji wciąż mamy dostęp do swoich plików, ale bez możliwości ich edycji. Tracimy też prawa do dodatkowej przestrzeni w SkyDrive, więc jeśli była ona wykorzystywana, będzie trzeba przenieść swoje pliki lub uiścić stosowne opłaty.

Osobiście uważam, że to dobry krok ze strony Microsoftu, bo wątpię w to, że ktoś chciałby kupić 5 subskrypcji tylko dlatego żeby mieć Office 365 dostępnego dla każdego członka rodziny. Jest też bardzo mało prawdopodobne, że ktoś z subskrybentów ma 5 komputerów, z których tylko on korzysta w ramach subskrypcji Office 365. Warto dodać, że po zalogowaniu do Office 365 uzyskuje się dostęp do SkyDrive, więc nie każdy by chciał, aby pozostali członkowie rodziny wiedzieli co trzyma na swoim koncie SkyDrive.

Źródło: Microsoft

Tags for Office 365 Home Premium z podziałem subskrypcji na kilka kont już dostępny

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe logo firmy Microsoft
Chmura Microsoft usprawni działanie stron Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014

Już tylko 20 dni pozostało do rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014! Informacje na temat wydarzenia można śledzić pod adresem...

Zamknij