IT Academic Day 2013 na UWM – relacja

IT Academic Day 2013 na UWM – relacja

Wczoraj odbył się IT Academic Day na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na konferencji było 5 ciekawych wykładów.

Programy akademickie Microsoft

Na tym wykładzie Krzysztof Folek z Microsoft Polska opowiedział o programach (usługach specjalnych dla danej grupy) i wydarzeniach dla szkół średnich i uczelni wyższych.

Licealiści

Na tym wykładzie licealiści dowiedzieli się, że istnieje coś takiego jak Junior.NET (grupa .NET dla licealistów) i Szkolenia online stworzone specjalnie dla nich.

Studenci

Studenci dowiedzieli się, że w Polsce jest dokładnie 45 Microsoft Student Partnerów, którzy organizują łącznie ponad 1100 spotkań i 35 konferencji. Studenci mogą brać udział w spotkaniach grup .NET i IT, których jest tyle samo ile Microsoft Student Partnerów. W spotkaniach obu grup łącznie bierze udział ponad 20000 uczestników.

Praktyki

Dla studentów organizowane są praktyki w samym sercu firmy czyli w Redmond. W Redmond można odbywać praktyki zdalne. Co roku najwięcej studentów przyjeżdża z Polski. Jeżeli studenci nie mają możliwości odbywania praktyk w Redmond (nie udało im się dostać lub nie umieją Angielskiego) to mogą odbywać zdalne praktyki w Microsoft Polska. Wtedy spotkania online odbywają się raz w tygodniu i co tydzień należy przesyłać zadaną pracę.

Prezentacja techniczna Microsoft – Programowanie w Windows 8.1

Na tym wykładzie można było dowiedzieć się jak publikować i zarabiać na aplikacjach publikowanych w Sklepie Windows. Bartłomiej Zass z Microsoft Polska opowiadał jakie są sposoby zarabiania (kupno aplikacji, płatność w darmowej aplikacji (najbardziej opłacalne), wyświetlanie reklam), sposobach rozliczania (domyślnie (oprócz opłaty za konto developerskie) 70% dla nas, 30% dla Microsoft – nie dotyczy płatności w aplikacji używającej innej metody płatności niż ta oferowana przez Microsoft). Prelegent prezentował również przykłady tworzenia aplikacji korzystając z Visual Studio i jak można łatwo tworzyć wizualnie aplikację (animacje, najazdy, pozycja linków i tytułów, itp.) przy użyciu Blend, do czego aplikacje mogą uzyskiwać dostęp i jak to wywołać.

MVC i MVVM – nowoczesne wzorce projektowe

Krzysztof Kowalski opowiadał o wzorcach projektowych MVC, MVVM i MVCVM, który jest połączeniem MVC i MVVM. Prelegent opisywał każdy z modeli wzorców i po opisie modelu wymieniał jego wady.

Imagine Cup to tylko początek

Kamil Stachowicz (finalista krajowego Imagine Cup) opowiadał o tym jak jego zespół przygotowywał się do konkursu Imagine Cup i co to jest Imagine Cup. Prelegent mówił, jak wpadli na pomysł na aplikacje konkursową, na co zwracać uwagę przy projektowaniu aplikacji i jak ważna jest praca zespołowa. Na końcu przedstawił swój serwis Defii.co. Jest to coś w stylu pracuj.pl tylko, że trochę bardziej rozbudowane.

Projektowanie gier na silniku Unity3D

Leszek Król z Uniwersytetu Gier (odbywającego się u nas na wydziale) opowiadał czym jest Unity3D. Dlaczego warto korzystać z Unity3D a dlaczego nie. Prelegent opisywał także proces tworzenia gry i mówił, że w obecnych czasach nie jest to takim wielkim problemem i każdy może stworzyć własną grę.

Konkurs Nokia Lumia 625

Konkurs odbywał się na Facebooku i po części w trakcie konferencji. Niestety nie udało mi się go wygrać :(, ale za to otrzymałem drugą nagrodę, czyli licencję na produkty Syncfusion i koszulkę troszeczkę przy dużą (w końcu trzeba przytyć :)).

Galeria

Foto: eastgroup.pl

Tags for IT Academic Day 2013 na UWM – relacja

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
IT Academic Day 2013
Rejestracja na IT Academic Day 2013 rozpoczęta

Kilka minut temu ruszyła rejestracja  na IT Academic Day 2013. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem portalu GeekClub.

Zamknij