Outlook 2013 RT wkrótce dostępny na Surface RT i inne urządzenia z Windows RT

Outlook 2013 RT wkrótce dostępny na Surface RT i inne urządzenia z Windows RT

Outlook 2013 RT to program, którego brakuje większości użytkownikom urządzeń z systemem Windows RT. Program Outlook 2013 RT zostanie udostępniony razem z dużą aktualizacją do Windows 8.1, która będzie można pobrać ze Sklepu Windows.

Inne poprawki w Windows 8.1

Z Windows 8.1 oprócz programu Outlook 2013 RT zostaną dodane funkcje biznesowe, których do tej pory brakowało co powodowało, że Windows RT nie mógł być używany w korporacjach, które wymagały podłączenia do domeny po aktualizacji zaawansowane funkcje sieciowe mają być dostępne. Dla użytkowników Surface Pro i Surface RT razem z Windows 8.1 zostanie zaktualizowana obsługa nakładki z klawiaturą. Obecnie, aby skorzystać z przycisków funkcyjnych (F1-F12) trzeba było użyć skrótu klawiaturowego Fn+klawisz_funkcyjny, np. aby uruchomić prezentację w PowerPoint trzeba było nacisnąć Fn+F5. Samo F5 powodowało wyświetlenie okna wyszukiwania. Po aktualizacji będzie można przełączać się między zestawem klawiszy (czy używać funkcyjnych, czy specjalnych). Windows 8.1 wprowadzi nowe możliwości zarządzania, mobilność, bezpieczeństwo i funkcje sieciowe, które będą dostępne jeszcze w tym roku.

Elementy sieciowe zoptymalizowane do pracy mobilnej

System Windows 8.1 dostanie nowe funkcje sieciowe korzystające z technologii NFC i sieci Wi-Fi:

Drukowanie poprzez dotyk za pomocą technologii NFC

Aby wydrukować jakiś dokument wystarczy dotknąć urządzeniem z Windows 8.1 adaptera NFC w drukarce. Aby drukować korzystając z technologii NFC nie ma konieczności kupowania specjalnych drukarek. Wystarczy zakupić tylko wspomniany adapter.

Brak konieczności instalacji dodatkowych sterowników w celu drukowania przez sieć

Do tej pory aby wydrukować jakiś dokument korzystając z drukarek Wi-Fi lub udostępnionej drukarki za pomocą sieci Wi-Fi trzeba było na własnym komputerze zainstalować dodatkowe sterowniki. Po aktualizacji ten obowiązek zniknie.

Więcej informacji o nowościach w Windows 8.1 znajdziesz w blogu Windows.

Źródło: Surface Blog

Tags for Outlook 2013 RT wkrótce dostępny na Surface RT i inne urządzenia z Windows RT

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Google Maps - logo
Inteligentne Mapy Google – udoskonalona wersja Google Maps

Od kilku dni istnieje możliwość testowania nowych Map Google. Kilka dni temu otrzymałem wiadomość z informacją o możliwości testowania nowej...

Zamknij