Inteligentne Mapy Google – udoskonalona wersja Google Maps

Inteligentne Mapy Google – udoskonalona wersja Google Maps

Od kilku dni istnieje możliwość testowania nowych Map Google. Kilka dni temu otrzymałem wiadomość z informacją o możliwości testowania nowej wersji map dlatego postanowiłem zamieścić test na IT News. W tytule artykułu pisząc inteligentne mam na myśli działanie podobne do Grafu Wiedzy też dostępnego od jakiegoś czasu również dla Polaków.

Zmiany w Mapach Google

Od razu po wejściu na Mapy Google widać zmiany. Zmienił się przede wszystkim interfejs Map i sposób ich obsługi. Interfejs został bardziej dostosowany do ekranów dotykowych. Niestety w wyniku tych zmian jest problem z łatwym sterowaniem widokiem ulicy w Google Street View. Dawniej była możliwość sterowania strzałkami na klawiaturze, ale z powodu zmiany rozmieszczenia i nowych funkcji to sterowanie nie działa.

 

Główny ekran Map Google

Główny ekran Map Google

Nowości jakie przynoszą inteligentne Mapy Google

Jedną z ciekawych funkcji jest zakładka Odkrywaj świat. Po rozwinięciu tej zakładki można zobaczyć najciekawsze miejsca w pobliżu szukanego miejsca lub obiektu. Dodatkowo do tej zakładki dochodzi przycisk Street View do szybkiego podglądu widoku ulicy. Właśnie z tego powodu są problemy ze sterowaniem strzałkami w Street View. Po naciśnięciu jednej ze strzałek zmienia się po prostu opcja z tej zakładki. Z poziomu zakładki jeżeli dany obiekt lub miejsce to udostępnia można zobaczyć szybki pokaz prezentacji zdjęć z różnych pozycji.

Widok zakładki "Odkrywaj świat"

Widok zakładki “Odkrywaj świat”

Film prezentujący możliwości nowych Map Google

Poniżej znajduje się prezentacja możliwości nowych Map Google.


Tags for Inteligentne Mapy Google – udoskonalona wersja Google Maps

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Google Plus - Logo
Całkiem nowy wygląd Google+

Dzisiaj o północy polskiego czasu Google udostępniło nowy wygląd swojego portalu społecznościowego Google+. Nowy wygląd jest przejrzysty i wszystko co...

Zamknij