Nowe funkcje na Facebooku

Nowe funkcje na Facebooku

Od kilku dni odwiedzając Facebooka zauważam coraz więcej nowych funkcji. Są to m.in. Linki odpowiedzi i dodawanie wpisów z poziomu dowolnej strony na Facebooku.

Linki odpowiedzi

Od około 4 dni istnieje możliwość odpowiadania na komentarze. Odpowiadanie na komentarze na Facebooku wygląda podobnie jak odpowiadanie na komentarze na stronie zewnętrznej. To rozwiązanie było wcześniej już używane w Comment Box (wtyczka do komentarzy na strony zewnętrzne z pełną integracją z Facebookiem). Administratorzy stron na Facebooku otrzymali informację o możliwości aktywacji tej funkcji. Jest to bardzo przydatne w szczególności jak chcemy odpowiedzieć komuś kto dodał komentarz znajdujący się już bardzo wysoko na liście komentarzy.

Linki odpowiedzi

Aktywacja funkcji Linki odpowiedzi w panelu administracyjnym

Szybkie dodawanie wpisów na oś czasu

Wczoraj wieczorem nagle ujrzałem kolejną nowość. Chodzi o dodawanie wpisów na oś czasu z dowolnego miejsca na Facebooku. To rozwiązanie było już znane z wersji mobilnej Facebooka dla ekranów dotykowych (http://touch.facebook.com) i aplikacji natywnej dla systemów mobilnych. Niestety w chwili publikacji tego artykułu ta funkcja nagle zniknęła, ale na szczęście udało mi się zrobić zrzut ekranu tej funkcji.

Pasek stanu z nowym przyciskiem

Pasek stanu z nowym przyciskiem

Dodawanie wpisu przy pomocy nowej funkcji

Dodawanie wpisu przy pomocy nowej funkcji

Nowy wygląd osi czasu

W przypadku osi czasu zostały wprowadzone ogromne zmiany. Zmienił się całkowicie jej wygląd. Oś czasu na Facebooku teraz wygląda praktycznie tak samo jak profil na Google+. W nowej osi czasu można łatwo znaleźć potrzebne informacje. Dawniej nowe informacje pojawiające się na osi czasu były porozrzucane na prawą i lewą stronę co było bardzo nie wygodne. Od teraz wchodząc na profil wydać wszystko co trzeba. Wszystko jest poukładane. Po lewej stronie znajdują się informacje o nowych znajomościach, polubiebiach komentarzach i innych rzeczach nie dotyczących profilu. Po prawej stronie jest tylko to co zostało bezpośrednio opublikowane na osi czasu.

Odświeżona oś czasu

Odświeżona oś czasu

Górna belka osi czasu jest bardzo podobna do tej z Google+:

Górna część profilu na Google+

Górna część profilu na Google+

Wkrótce

W USA i Kanadzie testowany jest Graph Search. Graph Search to wyszukiwarka, która pozwoli poznawać nowych ludzi lub po prostu znaleźć odpowiednie informacje dotyczące naszych znajomych. Wyszukiwanie będzie odbywać się poprzez wpisywanie zwykłych poleceń, np. Muzyka, której słuchają moi znajomi. Kolejną rzeczą, która ma się pojawić jest ujednolicony wygląd dla wszystkich wersji Facebooka. Pisząc wersje Facebooka mam na myśli wygląd dostosowany do urządzenia z którego się korzysta. Jest duże prawdopodobieństwo, że zostało to już wdrożone, gdyż nie tylko ja przez jeden dzień widziałem przycisk dodawania wpisu, który miałbyć najprawdopodobniej przeznaczony dla tabletów. Kolejnym argumentem, który by popierał to, że zostało to już wdrożone jest nowy wygląd profilu dostosowany do ekranów dotykowych.

Tags for Nowe funkcje na Facebooku

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe logo firmy Microsoft
Oficjalne aplikacje popularnych serwisów już w Windows Store

Dzisiaj w Windows Store zauważyłem na stronie głównej w dziale Polecane na pierwszej pozycji aplikację Twitter. Aplikacje do obsługi Twittera...

Zamknij