Jolicloud udostępnia Jolidrive

Jolicloud udostępnia Jolidrive

Jolicloud jest usługą, która ma na celu ułatwiać dostęp do różnych usług. Do niedawna posiadał dwa produkty Jolicloud Me i Joli OS. Pierwszy z nich pozwalał na uruchamianie jedynie aplikacji webowych. Tak dokładnie to były tylko linki do stron. W katalogu aplikacji były dostępne też tradycyjne aplikacje dla systemu Linux. Kożystając z Jolicloud Me aplikacje Linuxowe były zaszarzone lub przenosiły na stronę pobierania. Joli OS tak jak sugeruje nazwa jest to system operacyjny, na którym znajdowały się aplikacje webowe i klasyczne działające pod Linuxem. Joli OS to system zbudowany na bazie Ubuntu i wykorzystuje nie wielką ilość zasobów komputera, więc spokojnie można go zainstalować na komputerze zprzed 10 lat. Aplikacje z katalogu aplikacji, które zostały wybrane do instalacji były instalowane na wszystkich komputerach z systemem Joli OS, na którym byliśmy zalogowani swoim kontem Jolicloud. Pulpit Joli OS to najzwyklejsza przeglądarka Chromium i z tego powodu nie można na nim zainstalować Google Chrome.

jolidrive-banner

Tak powstawał Jolidrive

Jolicloud Me otrzymał kolejną wersję dla testerów (w tym dla mnie), która została kilka dni temu udostępniona jako Jolidrive. Początkowo wersja dla testerów posiadała pełno błędów co całkowicie zniechęciło mnie do testowania. Testy trwały prawie rok co pozwoliło zespołowi Jolicloud dopracować nową wersję.

Co zmienia Jolidrive

Jolicloud Me został całkowicie zastąpiony usługą Jolidrive. Zmiana Jolicloud Me na Jolidrive spowodowała oczywiście automatyczną aktualizację systemu. Joli OS 1.2 został tak przygotowany, aby po wprowadzeniu Jolidrive nie było konieczności uaktualniania systemu. Joli OS od teraz wygląda tak samo jak Jolidrive. Dzięki tej zmianie obie usługi działają dokładnie tak samo. Jolidrive umożliwia łatwy dostęp do portali społecznościowych jak np. Facebook, Twitter, Google+ i dysków internetowych Google Drive, Dropbox, SkyDrive. Do Jolidrive dołączyło wiele innych serwisów, o których nie będę już pisał, bo ich liczba stale rośnie.

Kilka zrzutów prezentujących możliwości Jolidrive

Film przedstawiający ideę Jolidrive

Podsumowanie

Jolidrive jest bardzo użyteczną usługą, ale w aplikacji Facebook brakuje wyświetlania aktualności z serwisu.

Tags for Jolicloud udostępnia Jolidrive

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Office-preview - logo
Microsoft zmienił sposób licencjonowania Office 2013

Nie dawno było głośno o sposobie licencjonowania Office 2013. Początkowo przy zakupie licencji jednostanowiskowej na Office 2013 nie można było...

Zamknij