MEGA(upload) na nowo

MEGA(upload) na nowo

Wczoraj został otwarty serwis MEGA. Autorem serwisu tak jak poprzednika jest Kim Dotcom. Serwery tak jak i siedziba firmy znajdują się w Nowej Zelandii. Każda firma hostingowa zainteresowana współpracą może się zgłosić za pośrednictwem formularza. Twórcy serwisu MEGA wiedzą, że rząd USA może chcieć zamknąć ten serwis dlatego na stronie z formularzem znajduje się ograniczenie dotyczące współpracy:

Niestety, nie możemy współpracować z firmami dostarczającymi usługi hostingowe z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Jest to spowodowane działaniami Departamentu Sprawiedliwości USA przeciwko Megaupload. Przechowywanie danych na serwerach zlokalizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych USA lub domenach .com / .net nie jest bezpieczne. Rząd Stanów Zjednoczonych często zajmuje takie domeny bez wcześniejszego poinformowania, wysłuchania czy uczciwego procesu.

Dane znajdujące się na serwerach MEGA są szyfrowane. Podczas tworzenia konta generowany jest klucz szyfrujący. Aby klucz szyfrujący był mocny pobierane są dane z ruchów myszy i kody wciskanych klawiszy na klawiaturze. Serwis na start daje 50 GB. Zdażają się niestety również problemy z połączeniem. Ale jak na początek serwisowi można to wybaczyć, bo to w końcu beta.

Źródło: MEGA

Tags for MEGA(upload) na nowo

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
f_logo
Facebook testuje usługę płatności za wysyłanie wiadomości do nieznajomych

20 grudnia Facebook na stronie swojego centrum prasowego ogłosił, że wprowadza nową usługę płatności za wysyłanie wiadomości do osób z...

Zamknij