Facebook testuje usługę płatności za wysyłanie wiadomości do nieznajomych

Facebook testuje usługę płatności za wysyłanie wiadomości do nieznajomych

20 grudnia Facebook na stronie swojego centrum prasowego ogłosił, że wprowadza nową usługę płatności za wysyłanie wiadomości do osób z poza listy znajomych. Usługa ta została wprowadzona z powodu problemów z docieraniem wiadomości do skrzynki odbiorczej. Problemy zaczęły pojawiać się gdy Facebook zaczął dzielić odbierane wiadomości do dwóch folderów – Skrzynka odbiorcza i Inne.

W folderze Skrzynka odbiorcza mają znajdować się wiadomości od osób z listy znajomych i osób, które możemy znać. Osoby, które możemy znać są wyliczane na podstawie algorytmu Facebooka tak samo jak pokazują się w sugestiach znajomych. Po obecnej zmianie wyglądu poczty Facebooka mamy możliwość zmiany sposobu filtrowania wiadomości, ale i tak jest to bardzo ograniczone. Obecnie możemy wybrać Podstawowe filtrowanie – jest wybierane domyślnie i zalecane przez Facebooka – i Dokładne filtrowanie – niezalecane. Podstawowe filtrowanie polega na tym, że do folderu Skrzynka odbiorcza trafiają wiadomości od osób z listy znajomych i tych, których możemy znać, a do folderu Inne mają trafiać od osób, z którymi nie mamy żadnego powiązania lub wysłały do nas e-mail na adres nazwa_użytkownika@facebook.com. Problemem dodatkowym jest to, że z poziomu strony głównej nie zobaczymy, że mamy jakąś wiadomość w folderze Inne. Dlatego Facebook wprowadza dodatkowe zmiany:

  • osoby, które mają urządzenia z systemem Android i zainstalowaną aplikację Facebook dla systemu Android mogą obejść ten problem, ale pod warunkiem, że mają siebie wzajemnie w kontaktach tzn. numer telefonu lub adres e-mail przypisany do konta na Facebooku – tutaj można już zadać pytanie dotyczące prywatności. Instalując aplikację Facebook dla systemu Android musimy wyrazić zgodę na czytanie przez aplikacje kontaktów i wiadomości SMS i właśnie na podstawie tych kontaktów nie tylko możemy sprawdzić czy osoby, które mamy w kontaktach mają też konto na Facebooku, ale są te informacje przechowywane tam na stałe i wykorzystywane w celu filtrowania wiadomości i do czego więcej to nie wiadomo.
  • jeśli nie znajdujesz się na liście znajomych tej osoby to możesz zapłacić 1$ za wiadomość.

Facebook testuje jak na razie tę usługę tylko w USA i dał ograniczenie – jedna płatna wiadomość na tydzień. Ma to zmniejszyć ilość spamu, która by była wysyłana tym sposobem.

Tags for Facebook testuje usługę płatności za wysyłanie wiadomości do nieznajomych

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe logo firmy Microsoft
Outbox wdroży Microsoft Dynamics CRM w Urzędzie Miejskim Wrocławia

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Urząd Miejski Wrocławia postanowił zainwestować w nowoczesne rozwiązanie klasy CRM, aby zapewnić im wysoką jakość...

Zamknij