Outbox wdroży Microsoft Dynamics CRM w Urzędzie Miejskim Wrocławia

Outbox wdroży Microsoft Dynamics CRM w Urzędzie Miejskim Wrocławia

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Urząd Miejski Wrocławia postanowił zainwestować w nowoczesne rozwiązanie klasy CRM, aby zapewnić im wysoką jakość obsługi.

Decyzją Urzędu Miejskiego Wrocławia stolica Dolnego Śląska dołączy do takich miast jak Londyn czy Mediolan pod względem rozwiązań technologicznych. 15 października br. władze miasta podpisały umowę na wdrożenie systemu Microsoft Dynamics CRM z firmą Outbox – jedną z wiodących firm konsultingowych zajmujących się implementacją rozwiązań do obsługi klienta. Prace wdrożeniowe rozpoczęły się w połowie października i potrwają do lipca 2013 roku. Urząd będzie korzystał z 25 licencji, które usprawnią wykonywanie codziennych obowiązków pracownikom wydziałów i jednostek miejskich zaangażowanych w proces obsługi Mieszkańców.

Wybór systemu CRM do obsługi Mieszkańców pokazuje jak bardzo nowocześnie Wrocław podchodzi do tego zagadnienia. Platforma Microsoft Dynamics wraz z wbudowaną koncepcją xRM jest doskonale do tego celu zaprojektowana, co potwierdziły zakończone sukcesami wdrożenia, m.in. w Londynie i Mediolanie. Decydując się na takie wdrożenie, Wrocław jeszcze raz pokazuje, że jest miastem aspirującym do światowej czołówki pod względem innowacyjności.

Zaawansowane funkcjonalności systemu CRM umożliwią urzędnikom reagowanie na sprawy zgłaszane przez mieszkańców, zaś dostęp do aktualizowanej w czasie rzeczywistym bazy wiedzy pozwoli na bieżąco informować na przykład o statusie zgłaszanych przez mieszkańców spraw. Co ważne, system jest prosty w obsłudze i posiada intuicyjny interfejs, dzięki czemu użytkownicy nie będą mieli trudności z opanowaniem jego obsługi – komentuje Adam Komorowski, dyrektor działu aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics w polskim oddziale firmy Microsoft.

Analizy Banku Światowego pokazują trzy główne trendy wpływające na implementację rozwiązań informatycznych klasy CRM w miastach: urbanizacja – wynikająca ze stałego wzrostu liczby mieszkańców, która wiąże się z potrzebą zarządzania coraz większymi zasobami informacji o obywatelach, decentralizacja – oznaczająca wzrost znaczenia lokalnych jednostek w kontaktach z mieszkańcami oraz globalizacja, zwiększająca rolę miasta poza własnym obszarem.

Prawidłowo wdrożony system CRM prezentuje oczekiwane dane administracyjne w jednym miejscu, dzięki czemu na podstawie historii kontaktów z Mieszkańcem, kategorii dokonywanych przez niego zgłoszeń, urzędnik jest w stanie dużo szybciej i lepiej obsługiwać klienta. Rozwiązanie klasy CRM umożliwia również sprawniejszą komunikację z urzędem bez wychodzenia z domu poprzez kanały elektroniczne, takie jak www, chat, email, co bardzo ułatwia życie Mieszkańców, a jednocześnie obniża koszty ich obsługi. W przyszłości system może zostać rozwinięty do obsługi pełnej kolaboracji poprzez portale społecznościowe np. Facebook.

Światowy rynek CRM w sektorze instytucji rządowych stanowi około 6% całego rynku systemów do obsługi klienta z corocznym wzrostem na poziomie 7%. Jeżeli za przykładem Wrocławia pójdą inne polskie miasta, mamy szansę w ciągu kilku lat dogonić zachodnie standardy obsługi Mieszkańca – Klienta – mówi Marcin Ciesielski, członek zarządu firmy Outbox.

Źródło: Microsoft

Tags for Outbox wdroży Microsoft Dynamics CRM w Urzędzie Miejskim Wrocławia

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe logo firmy Microsoft
Microsoft YouthSpark – nowe możliwości dla 300 milionów młodych ludzi z całego świata

300 milionów młodych osób na całym świecie skorzysta z nowej globalnej inicjatywy Microsoft YouthSpark uzyskując dostęp do szeregu programów realizowanych...

Zamknij