Nowa jakość kultowych gier Atari w Internet Explorer

Nowa jakość kultowych gier Atari w Internet Explorer

Microsoft odświeża kultowe gry Atari i uruchamia je na nowo w przeglądarkach internetowych obsługujących HTML5, w tym głównie Internet Explorer. Już na początku firma udostępni aż osiem tytułów: Asteroids, Combat, Centipede, Lunar Lander, Missile Command, Pong, Super Breakout i Yar’s Revenge.

Latem 1972 roku Atari wprowadziło pierwszą grę zręcznościową Pong. W ten sposób rozpoczęła się prawdziwa rewolucja w dziedzinie rozrywki. Atari stało się liderem platform gamingowych tej epoki sprzedając aż 30 milionów konsol do gier Atari 2600. Większość współczesnych gier cieszących się ogromną popularnością również czerpie inspirację z oryginalnych koncepcji kreatywnych Atari.

Dziś kultowe gry nabierają nowej jakości dzięki uruchomieniu strony Atari Arcade, na której można przypomnieć sobie dawne czasy w nowej odsłonie. Tytuły, takie jak Pong, Missile Command czy Centipede zostały przygotowane do pracy w oparciu o przeglądarki wyposażone w HTML5, takie jak Internet Explorer 10. Gry zostały dostosowane do korzystania z interfejsu dotykowego oferując także możliwość grania przez kilka osób równocześnie, co dostarcza wyjątkowych wrażeń na urządzeniach wyposażonych w system Windows 8.

Z klasycznych gier korzystać mogą również użytkownicy przeglądarki Internet Explorer 9 na urządzeniach z systemem Windows 7, a także osoby korzystające z każdej innej aktualnej przeglądarki.

Jednocześnie Microsoft zachęca deweloperów do tworzenia własnych, nowych gier na platformę Atari Arcade udostępniając narzędzia dla deweloperów SDK.

Materiały video na temat Atari Arcade dostępne na SkyDrive.

Źródło: Microsoft

Tags for Nowa jakość kultowych gier Atari w Internet Explorer

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Hill+Knowston Strategies - logo
Hill+Knowlton Strategies współpracuje z firmą Microsoft

Hill+Knowlton Strategies rozpoczyna współpracę z firmą Microsoft. W ramach podpisanej umowy agencja będzie odpowiedzialna za strategiczne doradztwo i egzekucję działań...

Zamknij