Outlook – Hotmail w Metro – Test usługi

Outlook – Hotmail w Metro – Test usługi

Wczoraj firma Microsoft uruchomiła wersję preview nowej usługi pocztowej dla użytkowników indywidualnych – Outlook.com. To kolejny krok w zmianach wprowadzanych w usłudze poczty osobistej. Dotyczą one zarówno datacenter obsługującego tę usługę milionom użytkowników jak i samego doświadczenia użytkownika poczty.

Najważniejsze cechy wersji preview Outlook.com:

Wykorzystanie potencjału nowoczesnych przeglądarek i urządzeń

Odświeżony, nowoczesny i intuicyjny interfejs. Ponadto Outlook.com współpracuje z różnymi urządzeniami dzięki funkcji Exchange ActiveSync. Zoptymalizowano także sposób wyświetlania skrzynki pocztowej oraz okienka wiadomości (interfejs Metro). W nowej poczcie nie wyświetlają się reklamy. Zmniejszono także okno wyszukiwarki wiadomości. Całość wygląda bardziej przejrzyście i działa kilka razy szybciej niż usługa Hotmail.

Kontakt z przyjaciółmi i współpracownikami, mającymi konto w innych serwisach

Outlook.com pozwala podłączyć do poczty konta Facebook, Twitter, LinkedIn, Google, a wkrótce także Skype (komunikator kupiony przez firmę Microsoft). W Outlook.com użytkownik ma możliwość wyświetlania statusów i zdjęć publikowanych przez znajomych w sieciach społecznościowych. Ponadto może prowadzić z nimi rozmowy głosowe oraz tekstowe. Wszystko dzięki podpiętym listom kontaktów z różnych sieci społecznościowych, które są w Outlook.com aktualizowane na bieżąco.

Inteligentne mechanizmy

Outlook.com automatycznie sortuje przychodzące e-maile, dzieląc je na zwykłe wiadomości od naszych kontaktów, newsletter’y, potwierdzenia nadania wiadomości oraz aktualizacje z sieci społecznościowych. Ponadto do Outlook.com zaimplementowano bezpłatne usługi takie jak Office Web Apps – czyli Word, Excel, PowerPoint i OneNote w przeglądarce, a także SkyDrive.

Wszystko pod Twoją kontrolą

„Niech poczta prywatna pozostanie pocztą prywatną”. Outlook.com do wiadomości e-mail pomiędzy użytkownikami nie dołącza reklam, a także nie skanuje wiadomości zebranych w skrzynce pod kątem wykorzystania ich w reklamie kontekstowej.

Podsumowanie i prezentacja video.

Według mnie usługa Outlook.com jest nawet dobrze zrobiona pod względem wizualnym. Ten uproszczony wygląd powoduje, że usługa Outlook.com kilka razy szybciej ładuje się w przeglądarce w przeciwieństwie do usługi Hotmail. Ponadto usługa Outlook.com ma wiele emotikon do załączania w wiadomości (emotikony akceptowalne przez wszystkie usługi pocztowe). Wadą jest jednak mała ilość kolorów, którymi można podświetlić tekst i zmienić kolor tekstu w wiadomości. Messenger w usłudze Outlook.com nie wyświetlał kontaktów z portalu Facebook, ale podejrzewam, że to wina mojego połączenia internetowego.

Przeczytaj ciekawy artykuł o Outlook.com na IT Tech Blog: Outlook.com w stylu Metro

Tags for Outlook – Hotmail w Metro – Test usługi

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
sendnaO logo
sendnaO – test usługi do wysyłania dużych plików

sendnaO to usługa, która pozwala przesyłać pliki o dużym rozmiarze nie akceptowanym przez pocztę. Istnieje już podobna usługa MailBigFile. Usługę...

Zamknij