sendnaO – test usługi do wysyłania dużych plików

sendnaO – test usługi do wysyłania dużych plików

sendnaO to usługa, która pozwala przesyłać pliki o dużym rozmiarze nie akceptowanym przez pocztę. Istnieje już podobna usługa MailBigFile. Usługę sendnaO od MailBigFile różni kilka rzeczy, które zostaną wymienione poniżej.

Różnice

 • Ilość plików:
  MailBigFile pozwala wysyłać tylko 1 plik jednocześnie. A sendnaO pozwala wysyłać ich nie ograniczoną… ilość.
 • Wielkość plików:
  MailBigFile pozwala wysyłać plik o maksymalnej wielkości 300MB. A sendnaO pozwala za to wysłać łącznie 5GB danych (każda usługa testowana jest na koncie darmowym).
 • Sposób powiadamiania o możliwości pobrania pliku:
  MailBigFile wymaga podczas wysyłania wymaga podania adresu e-mail osoby, która ma pobrać plik. A sendnaO udostępnia tylko link z plikami co pozwala wysłać ten link, np. komunikatorem (GG, Skype, Facebook Messenger, NK Talk, Google Talk, itp).
 • Czas “życia” plików:
  MailBigFile nie podaje dokładnego czasu “życia” pliku, ale podejrzewam, że jest to jedno pobranie. W sendnaO pliki “żyją” 24 godziny, ale jest możliwość przedłużenia ich “życia” maksymalnie do 72 godzin. W sendnaO z przedłużaniem “życia” plików jest jeden haczyk, a dokładnie “życie” plików jest uzupełniane równo do 24 godzin, co oznacza, że nie można od razu zdefiniować czasu “życia” plików.

Podobieństwa

 • Możliwość przesyłania dużych plików.
 • Dostęp do plików online.
 • Ograniczony rozmiar pliku (-ów).

Zrzuty ekranu

Zrzut ekranu strony głównej sendnaO

Strona główna

Okno wysyłania plików

Okno wysyłania plików

Wysyłanie pliku

Wysyłanie pliku

Opcje pobierania i zabezpieczania plików

Opcje pobierania i zabezpieczania plików

Problemy

Podczas robienia tego testu zauważyłem poważny błąd. Nie mogłem odebrać testowego pliku. Po wklejeniu wygenerowanego linku do paska adresu przeglądarki (Google Chrome – tryb incognito) ujrzałem… stronę główną. Podejrzewam, że to albo niezgodność przeglądarki z serwisem, albo nie byłem zalogowany. Zrobiłem testy na innych przeglądarkach z zalogowaniem i bez, ale dalej był ten sam efekt.

Podsumowanie

Serwis wygląda na przydatny, bo na pewno taki będzie, ale poczekam, aż ten poważny błąd zostanie naprawiony. Niestety nie ma możliwości wysyłania zaproszeń więc w przypadku tego serwisu (który jest jak na razie wyjątkiem) nie rozdam zaproszeń. Ale jak tylko pojawi się taka możliwość poinformuję o tym na Facebook’u.

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Office-preview - logo
Microsoft przedstawia nowy Office

Pod adresem office.com/preview dostępna jest wersja Customer Preview nowego pakietu Microsoft Office. Nowe wydanie cechuje się intuicyjnym interfejsem, który doskonale...

Zamknij