Test Google Drive

Test Google Drive

Tak jak pisałem Google Drive to nowa usługa firmy Google, która pozwala przechowywać dane w bezpiecznym miejscu, czyli na serwerach firmy Google. Na pierwszy rzut oka usługa Google Drive niczym nie różni się od Google Docs. Google Drive to udoskonalona wersja Google Docs. Po zalogowaniu się do usługi można zauważyć, że z górnej belki znikną przycisk Dokumenty i został zastąpiony przyciskiem Dysk Google.

Mój-dysk-300x187

Google Drive umożliwia instalację aplikacji z Chrome Web Store napisanych specjalnie dla tej usługi. Podczas pisania tego artykuły znajdowało się tam 15 aplikacji. Część tych aplikacji była dostępna jeszcze przed stworzeniem przez Google tej usługi. Przy pierwszym uruchomieniu usługi Google Drive zostaniesz poproszony o potwierdzenie, że wyrażasz zgodę, aby dotychczas zainstalowane aplikacje z Google Chrome (zgodne z usługą Google Drive) zostały dodane do usługi Google Drive.

 

Google Drive posiada aplikacje na urządzenia mobilne i PC. Niestety nie mam jak zaprezentować tej funkcji, gdyż obecnie korzystam z Ubuntu, a na niego nie ma dedykowanej aplikacji. Dla systemów Linux pozostaje tylko wersja przeglądarkowa lub skorzystanie z usługi Dropbox albo Ubuntu One.

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
google_logo_41
Google Drive naprawdę dostępny

Dzisiaj firma Google na swoim blogu poinformowała, że jest już dostępna usługa Google Drive (Dysk Google). Na początek użytkownicy otrzymają...

Zamknij