Google Drive naprawdę dostępny

Google Drive naprawdę dostępny

Dzisiaj firma Google na swoim blogu poinformowała, że jest już dostępna usługa Google Drive (Dysk Google). Na początek użytkownicy otrzymają 5 GB miejsca na swoje dane. Usługa pozwoli pracować wielu osobom nad jednym dokumentem w czasie rzeczywistym oraz komentować udostępnione pliki. Dla wygody będzie dostępna aplikacja na urządzenia z systemem Android, a później również na iOS. Z usługi będą mogli korzystać również niewidomi, jeżeli mają czytnik ekranowy. Oczywiści w usłudze nie może zabraknąć wyszukiwarki, która pozwoli wyszukiwać pliki na podstawie słów kluczowych oraz filtrować wyniki na podstawie właściciela, aktywności i kilku innych czynników. Dysk będzie można również zintegrować ze swoją aplikacją. Na razie usługa dostępna jest dla zamkniętej grupy użytkowników. Ja już zapisałem się do kolejki osób oczekujących na zaproszenie. Jeżeli uda mi się takie zdobyć to postaram się jak najszybciej zrobić test usługi.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=0ee3R3tfdd4′]

Więcej informacji na temat usługi można znaleźć na blogu Google, na stronie dla Developerów oraz na stronie usługi Google Drive.

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Google Plus - Logo
Nowy wygląd Google+

Od wczoraj użytkownicy Google+ mogli cieszyć się (lub nie) nowym wyglądem portalu. Obecnie Google+ niczym nie przypomina Diaspory.

Zamknij